Aktualności

Warsztaty z makramy

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

23 maja br. w Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie odbyły się czterogodzinne warsztaty z makramy, będące jednym z zadań w projekcie „Poznaję i potrafię” finansowanym ze środków Gminy Zarszyn w ramach Małej Dotacji. Poprowadziła je członkini Stowarzyszenia INICJATYWA w Zarszynie, które złożyło ofertę tego zadania publicznego.

 O godz. 17.00 zabawę ze sznurkami rozpoczęło 16 mieszkanek – seniorek - z Gminy Zarszyn. Efektem końcowym była unikalna dekoracja ścienna w formie liści w stylu boho. Na wstępie uczestniczki dowiedziały się, że makrama to znana już w starożytności sztuka wiązania sznurków, do której nie używa się igieł, drutów, ani nici. Otrzymały podstawowe informacje o rodzajach sznurka, akcesoriach i prostych trikach o tym, jak dbać o makramę. Następnie przystąpiły do pracy, która na początku była żmudną, bo każda osoba musiała ze szpulki nici bawełnianych w kolorze ciemnej zieleni naciąć dla siebie ponad 140 sznurków o długości 28 cm. Później już było coraz więcej satysfakcji, gdyż powoli wyłaniał się efekt końcowy – trzy liście zawieszone na drewnianym kijku. Emocji było sporo, bo każda seniorka wybierała różne sposoby wiązania sznurka na trzonie liścia: naprzemiennie lub na lewą albo prawą stronę. Końcowa czynność – rozczesywanie sznurków  i ich przycinanie – była również emocjonująca, bo widać już było swoją, własnoręcznie zrobioną dekorację, pierwszą makramę! Rumieńce na policzkach i uśmiech na twarzach świadczył, że był to czas mile spędzony.

Mimo, iż technika makramy wymaga od nas dużej cierpliwości, to jest to świetny sposób na relaks i kreatywne wypełnienie wolnego czasu.

                                                                                                                          D. Dec

 

 

Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”

Więcej

Kontakt

Facebook

© 2018 Stowarzyszenie Inicjatywa. Realizacja MEDIASAN.PL Agencja REKLAMY | Strony internetowe Sanok Krosno Lesko | Sklepy internetowe Sanok Krosno Lesko | Strony www Sanok Krosno Lesko

Please publish modules in offcanvas position.