Konkurs plastyczny „Wiosna kolorami tęczy malowana”

Realizując zapis statutowy wspierania i popularyzowania dorobku artystycznego twórców, w tym dzieci, nasze stowarzyszenie już kolejny raz zaprosiło wszystkie szkoły z terenu gminy Zarszyn do udziału w konkursie plastycznym. Tym razem trzeba było wykonać prace na temat: „Wiosna kolorami tęczy malowana”. Wpłynęło trzydzieści pięknych, kolorowych prac z pięciu szkół. Podlegały one ocenie komisji złożonej z członków stowarzyszenia, którzy dokonali oceny poziomu prac plastycznych wg przyjętych kryteriów, zgodnie z regulaminem konkursu, w dwóch kategoriach: kl. IV-VII i oddziały gimnazjalne. Wybrano laureatów i przyznano wyróżnienia.

W I kategorii  (klasy IV-VII) zwycięzcami okazali się:

klasa IV:

I miejsce: Monika Kończyk – Szkoła Podstawowa w Pielni

II miejsce: Natalia Dębicka – Szkoła Podstawowa w Pielni

III miejsce: Michelle Swat – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

klasa V:

I miejsce – Michalina Maślany – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

II miejsce: Gabriela Kończyk – Szkoła Podstawowa w Pielni

III miejsce: Dagmara Zawada– Szkoła Podstawowa w Zarszynie

Wyróżnienie: Jakub Adamski – Szkoła Podstawowa w Odrzechowej

klasa VI:

I miejsce: Julia Mazur – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

II miejsce: Daria Pisula – Szkoła Podstawowa w Bażanówce

II miejsce: Kamila Klimkowicz – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

III miejsce: Karolina Kończyk – Szkoła Podstawowa w Pielni

Wyróżnienie: Łukasz Urban – Szkoła Podstawowa w Pielni

klasa VII:

Wyróżnienie: Emila Lorenc – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

W II kategorii – oddziały gimnazjalne przy SP laureatami zostali:

I miejsce: Szymon Niemiec – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

II miejsce: Sara Szurlej – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 25 maja w Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie INICJATYWA i Wójta Gminy Zarszyn.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych prac w Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie.