Szopka Bożonarodzeniowa (uliczna)

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Pomysł zbudowania szopki bożonarodzeniowej na placu przy remizie OSP Zarszyn zrodził się w grudniu 2011 r. Był to strzał w dziesiątkę, bo szopka – duża, oświetlona, starannie wykonana przez członków Stowarzyszenia „INICJATYWA” cieszyła się dużą popularnością. Spora grupa mieszkańców powitała nawet przy niej Nowy Rok 2012! Ogólnie dostępna szopka nie została uszkodzona, ani zniszczona - czego obawiano się wcześniej – świadczyła o życzliwości mieszkańców dla tego pomysłu.

W roku następnym znów przed Świętami Bożego Narodzenia pojawiła się szopka, która była świąteczną ozdobą centralnej ulicy Zarszyna. Po pasterce licznie zebrani parafianie zagrzewani przez członków Stowarzyszenia odśpiewali radośnie znane i mniej znane kolędy i pastorałki.

W listopadzie 2014 r. na miejscu, w którym budowano szopkę, zarszyńscy strażacy oddali oficjalnie do użytku wiatę, która stanowi odwzorowanie starej remizy, która w latach 70.XXw. służyła zarszyńskiej jednostce. We wnętrzu wiaty umieszczona została odrestaurowana zabytkowa sikawka konna. Jednak w okresie Bożonarodzeniowym ustępuje ona miejsca szopce, którą wspólnie budują członkowie Stowarzyszenia „Inicjatywa” i zarszyńscy strażacy.

                                                                                                                                        D.D.

Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”

Więcej

Kontakt

Facebook

© 2018 Stowarzyszenie Inicjatywa. Realizacja MEDIASAN.PL Agencja REKLAMY | Strony internetowe Sanok Krosno Lesko | Sklepy internetowe Sanok Krosno Lesko | Strony www Sanok Krosno Lesko

Please publish modules in offcanvas position.