Konkurs plastyczny „Kwiaty w wazonie”

Zgodnie z zapisem w statucie, Stowarzyszenie „INICJATYWA” realizując zadania organizacji konkursów dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie, zorganizowało konkurs plastyczny pn. „Kwiaty w wazonie”. Zaproszono do udziału wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu Gminy Zarszyn. Na konkurs wpłynęło 26 prac uczniów klas IV-VI z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu (9 prac), Szkoła Podstawowa w Odrzechowej (5 prac), Szkoła Podstawowa w Pielni (4 prace) i Szkoła Podstawowa w Zarszynie (8 prac).

Prace podlegały ocenie komisji złożonej z członków Stowarzyszenia „INICJATYWA” w Zarszynie, którzy dokonali oceny poziomu prac plastycznych wg przyjętych kryteriów, zgodnie z regulaminem konkursu, w dwóch kategoriach: I kat. - Uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI) i II kat. – Uczniowie szkół gimnazjalnych (W tej kat. nie dostarczono prac).

W I kategorii wyniki były następujące:

klasa IV:

I miejsce: Michalina Maślany – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

II miejsce: Sara Czajkowska – Szkoła Podstawowa w Odrzechowej

II miejsce: Dagmara Zawada – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

III miejsce: Weronika Jakiel – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

Wyróżnienie: Nikola Szymańska – Szkoła Podstawowa w Pielni

klasa V:

I miejsce – nie przyznano

II miejsce: Oliwia Czupiej – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

II miejsce: Angelika Grzybek – Szkoła Podstawowa w Pielni

III miejsce: Marlena Rysz – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

Wyróżnienie: Daria Buczek – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

klasa VI:

I miejsce: Gabriela Gagatko – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

II miejsce: Zuzanna Jakiel – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

II miejsce: Maria Ziarko – Szkoła Podstawowa w Pielni

III miejsce: Emilia Lorenc – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

III miejsce: Wiktoria Kurpiel – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

Wyróżnienie: Amelia Niemczyk – Szkoła Podstawowa w Zarszynie

Ogłoszenie wyników nastąpiło 13.05.2017 r. a uroczyste wręczenie nagród odbyło się w budynku Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie w dniu 19.05.2017 r. o godzinie 10.30  Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dyplomami uhonorowano również nauczycieli plastyki: Grażynę Kurpiel (SP w Zarszynie), Annę Stepień (SP w Odrzechowej), Małgorzatę Gierulę (SP w Pielni) i Bożenę Kuzian (SP w Jaćmierzu). Dyplomy dla szkół odebrali dyrektorzy.