Spotkanie z Krystyną Chowaniec

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

3 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie z Krystyną Chowaniec z Sanoka, która zebrała i opracowała wspomnienia kuriera beskidzkiego KG AK Jana Łożańskiego w obszernej publikacji „Orzeł z Budapesztu”. Pasją Krystyny Chowaniec jest historia i losy niezwykłych ludzi, którzy szczególnie zasłużyli się dla naszego regionu. Przez wiele lat spisywała i gromadziła wspomnienia Jana Łożańskiego, podczas spotkania z mieszkańcami Zarszyna i okolic dzieliła się opowieścią o Nim.

Przy herbacie i pysznych pierniczkach spotkanie nabrało szczególnego charakteru, tym bardziej, że uczestnicy nawiązując do historii opowiedzianej przez p. Chowaniec, uzupełniali ją o własne wspomnienia. Jan Łożański urodził się w Zarszynie i wielu obecnych na spotkaniu znało Go osobiście. Wspaniały człowiek, patriota, który drogo zapłacił za działalność konspiracyjną (m.in. gestapo zastrzeliło Jego siostrę), a po wojnie spędził kilka lat w więzieniu za współpracę z AK.

 

                                                                                                                              D.D.

Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”

Więcej

Kontakt

Facebook

© 2018 Stowarzyszenie Inicjatywa. Realizacja MEDIASAN.PL Agencja REKLAMY | Strony internetowe Sanok Krosno Lesko | Sklepy internetowe Sanok Krosno Lesko | Strony www Sanok Krosno Lesko

Please publish modules in offcanvas position.