Wystawa historyczna „Dzieje Zarszyna i Posady Zarszyńskiej w dokumencie i fotografii utrwalone - od epoki brązu do końca II wojny światowej”, 17-20.03.2012 r.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce w sobotę 17 marca 2012 r. Zgromadzonych gości powitał prezes stowarzyszenia Tadeusz Szałankiewicz. Zaproszeni goście obejrzeli eksponaty, wysłuchali wykładu Piotra Kotowicza -  archeologa z Muzeum Historycznego w Sanoku, który w sposób ciekawy i pełen pasji mówił na temat dziejów naszych ziem w czasach prehistorycznych.

W kolejnych dniach zwiedzający podziwiali zgromadzone eksponaty, wśród których znalazła się replika „Skarbu brązowego z Zarszyna” odkrytego w 1874 r. podczas budowy linii kolejowej oraz wiele starych dokumentów, publikacji, fotografii, banknotów, monet i przedmiotów codziennego użytku. Wśród starszych odżyły wspomnienia, a młodzi z zainteresowaniem wzbogacili wiedzę o historii swoich miejscowości.