Spotkania z uczniami szkół z terenu Gminy Zarszyn

Członkowie powstałego 8 grudnia 2011 r. Stowarzyszenia „Inicjatywa” w Zarszynie nie próżnują. Oprócz ciągłej pracy na rzecz gromadzenia materiałów do wydawania kolejnych kwartalników „Głosu Zarszyna”, podejmują dzieci i młodzież szkolną w Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie. Cieszy nas to, że galeria jest miejscem odwiedzanym.

Skierowana oferta do szkół z terenu Gminy Zarszyn przynosi pozytywny oddźwięk. Tu właśnie, w oparciu o zgromadzony zbiór starych dokumentów i fotografii odbywały się m.in. zajęcia historyczne dla młodzieży gimnazjalnej z Długiego w ramach realizacji projektu z FIO „Ocalić od zapomnienia”.

Dziękujemy też za zaangażowanie i pomoc dyrektorom szkół, którzy organizują wyjazdy, praktycznie dla wszystkich uczniów swoich placówek do naszej galerii. Ponad godzinne spotkanie z poszczególnymi klasami, prezentacja eksponatów, zainteresowanie zbiorami, daje radość oprowadzającym. Uczniowie z ciekawością oglądają prace lokalnych twórców, zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi. Swój zachwyt wyrażają w zapisach „Księgi odwiedzających galerię”. Cieszy też fakt, że ktoś, kto przypadkiem wszedł do galerii jest zachwycony zbiorami różnorodnych prac wykonanymi przez amatorów.

Zapraszamy do odwiedzania naszej galerii!!!