Wystawa fotografii i pokaz przedpremierowy Filmu „Byłem w gestapo”

29 marca 2015 r. w zarszyńskim domu ludowym odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie „Inicjatywa” pokaz przedpremierowy filmu „Byłem w gestapo” połączony z wystawą fotografii dotyczącą głównego bohatera filmu – Rudolfa Prosta.

Gośćmi specjalnego pokazu byli realizatorzy filmu: Jerzy Oleszkiewicz, kierownik Regionalnej Agencji Producenckiej TVP w Rzeszowie i dr Piotr Szopa (IPN – Oddział Rzeszów). Przyjechał też jeden z odtwórców funkcjonariuszy gestapo – Wojciech Niezgoda. Zgromadzeni w zarszyńskiej sali widzowie zobaczyli piękny, poruszający obraz o człowieku, który w latach 1934-1945 mieszkał w Zarszynie.