Aktualności

Kolejne projekty realizowane przez Stowarzyszenie INICJATYWA:

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

W terminie od 14.05.2021 r. do 31.10.2021 r. zrealizowaliśmy dwa projekty współfinansowane ze środków LGD „Dorzecze Wisłoka” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwami:

  1. „Promujemy lokalny potencjał turystyczny- kulturowy, historyczny i przyrodniczy”, który polega na zakupie ekranu zewnętrznego LED, na którym zostaną wyświetlone zdjęcia/atrakcje turystyczno-kulturowe, historyczne i przyrodnicze warte zobaczenia. Celem projektu jest promocja tych atrakcji, zwiększenie liczby turystów odwiedzających obszar LGD „Dorzecze Wisłoka”. Całkowita wartość projektu: 29 999,70, z czego kwota dofinansowania wyniosła 26 999,00 zł.

2. „Eko Edukacja – Eko Zabawa”, którego całkowita wartość wynosi 28 569,00zł, z czego kwota dofinansowania - 25 712,00 zł. W ramach projektu odbyły się:

a) Akcja zbierania śmiecisprzątamy, edukujemy, która została przeprowadzona we wrześniu w szkołach z obszaru działania LGD „Dorzecze Wisłoka”. Dzieci otrzymały rękawice oraz worki na śmieci zakupione ze środków projektu. Celem działania było posprzątanie śmieci w każdej gminie a poprzez to nauczenie dzieci jak bardzo szkodliwe jest zanieczyszczanie środowiska i jakie koszty i duży nakład pracy to powoduje.

b) Happening w Bajkowej Krainie, którego celem było zainteresowanie uczniów tematyką związaną z segregowaniem śmieci, rozwijanie zdolności literackich, rozwijanie twórczej wyobraźni artystycznej, kształtowanie właściwych postaw ekologicznych. W ramach happeningu dzieci miały możliwość wziąć udział w kilku warsztatach:

- warsztat segregowania śmieci w postaci stołu multimedialnego z aplikacjami ekologicznymi.  Na wyspie wyposażonej w osiem ekranów dotykowych dostępne były aplikacje multimedialne                           o prawidłowej segregacji odpadów oraz quizy z pytaniami o ochronę powietrza,

- fotel „Jestem eko” w którym uczestnicy mieli możliwość pozowania do zdjęć na ekofotelu                          z tabliczkami promującymi  zachowania proekologiczne,

- układanie puzzli Eko XXL,

- malowanie toreb bawełnianych – warsztaty artystyczne, które pozwoliły na tworzenie własnych niepowtarzalnych wzorów przy użyciu szablonów i nanoszeniu ich za pomocą farb akrylowych na materiałową ekotorbę wielorazowego użytku.

c) Warsztaty z zakresu ekologii i ochrony środowiska, które zostały przeprowadzone we wszystkich szkołach gminy Besko, Rymanów, Zarszyn i Bukowsko. W warsztatach przeprowadzonych przez Firmę „Świat Przygód” wzięły udział dzieci klas 1 – 6.

d) Konkurs ekologiczny skierowany do dzieci klas 6-8, którego celem było zaprojektowanie w formacie pdf banneru, który skłaniać będzie mieszkańców i turystów do zabierania  śmieci ze sobą i tym samym niezaśmiecania środowiska. Banery zaprojektowane przez dzieci zostaną wydrukowane i powieszone w miejscach atrakcyjnych turystycznie oraz w miejscach dzikich wysypisk śmieci. W nagrodę dzieci wzięły udział w wycieczce do miejsc związanych z produkcją energii odnawialnej, sortowni odpadów.

Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”

Więcej

Kontakt

Facebook

© 2018 Stowarzyszenie Inicjatywa. Realizacja MEDIASAN.PL Agencja REKLAMY | Strony internetowe Sanok Krosno Lesko | Sklepy internetowe Sanok Krosno Lesko | Strony www Sanok Krosno Lesko

Please publish modules in offcanvas position.