Aktualności

Warsztaty wikliniarskie

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

logo_Stowarzyszenie.jpgWARSZTATY WIKLINIARSKIE

Stowarzyszenie „Inicjatywa” w Zarszynie ramach realizacji  projektu: Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, Edycja 2023 zorganizowało  25.07.2023 r. warsztaty wikliniarskie w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej. Wzięli w nich udział wolontariusze – uczniowie ze szkół podstawowych w Zarszynie, Długiem, Jaćmierzu i Bażanówce. Warsztaty prowadziła Katarzyna Onacko,  mistrzyni koszykarstwa – plecionkarstwa, wykładowczyni Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

W cudownej, twórczej atmosferze, w skupieniu, nasi wolontariusze wykonali z wikliny wieńce, które będą bazą do przygotowania dekoracji okolicznościowych oraz kwiaty – z plecionym środkiem, płatkami i listkami. Uczniowie podkreślali, że wikliniarstwo wymaga cierpliwości i uwagi, czego na pewno im nie zabrakło, bo wszystkie prace zachwycały precyzją i starannością wykonania. Prace będą wystawione podczas biesiady podsumowującej, a po niej wrócą do twórców – wolontariuszy.

 

Lidia Zielonka, koordynatorka projektu

 

4

1 58236

7

9101113

1416

17b

Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”

Więcej

Kontakt

Facebook

© 2018 Stowarzyszenie Inicjatywa. Realizacja MEDIASAN.PL Agencja REKLAMY | Strony internetowe Sanok Krosno Lesko | Sklepy internetowe Sanok Krosno Lesko | Strony www Sanok Krosno Lesko

Please publish modules in offcanvas position.