Projekt „Mieszkańcy Gminy Zarszyn aktywni kulturowo” realizowany w ramach „Małej dotacji”

„Mieszkańcy Gminy Zarszyn aktywni kulturowo” - to tytuł nowego projektu, który realizowany będzie od  26 lipca 2021 r. do 17 października 2021 r. przez Stowarzyszenie „INICJATYWA” w Zarszynie w ramach „Małej Dotacji” ze środków Gminy Zarszyn.

Projekt jest skierowany do osób z terenu Gminy Zarszyn (seniorzy, osoby dorosłe, młodzież, dzieci), a jego celem jest rozwijanie aktywności mieszkańców gminy, szczególnie w obszarze uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym.

Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację warsztatów plastycznych oraz wyjazdu-wycieczki do miejsc ochrony dóbr kultury i tradycji, w tym m.in. najważniejszego stanowiska archeologicznego w Polsce.

Planowane działania:

Projekt zakłada zorganizowanie warsztatów artystycznych, które zostaną przeprowadzone w Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie. Zajęcia poprowadzi nieodpłatnie członkini Stowarzyszenia INICJATYWA. Przewidziano  dwa warsztaty artystyczne:

1. Warsztaty pn: „Chcę poczuć się artystą” czyli „malowanie po numerach” dla 15 osób. Czas trwania: lipiec – październik 2021 r. Przewiduje się 3 spotkania trzygodzinne w galerii i pracę własną uczestników w domu.
  2. Warsztaty pn: „Malowanie na kamieniach” - 30 osób (2 grupy x 15 os.), 2 spotkania czterogodzinne we wrześniu 2021 r.

Projekt przewiduje także wycieczkę autokarową dla 54 os. (w pierwszej kolejności dla seniorów) do Karpackiej Troi - skansenu archeologicznego w Trzcinicy, Zagrody Etnograficznej w Rogach, Pijalni Czekolady w Korczynie oraz Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu. Wyjazd zakończony zostanie podsumowaniem wraz z obiadem dla uczestników wycieczki w Karpackiej Gospodzie w  Zarszynie. Termin: 3 sierpnia 2021 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie

W imieniu Stowarzyszenia INICJATYWA

Danuta Dec

Każdy uczestnik w projekcie zobowiązany jest do wypełniania druku deklaracji.

DEKLARACJA