Aktualności

Warsztaty plastyczne pt: „Św. Marcin - patronem zarszyńskiej parafii”

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

FIO 2018

Dwudniowe warsztaty, które odbyły się 25 i 26 września 2018 r. w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie INICJATYWA w Zarszynie projektu „Przez stulecie pod wspólnym niebem. Zarszynianie – życie, praca i wiara” należały według prowadzącej warsztaty Grażyny Kurpiel, nauczycielki plastyki do wyjątkowych z trzech względów: Po pierwsze – tematyka. Po drugie – uczestnicy, którymi byli uczniowie od klasy czwartej po klasy trzecie gimnazjalne Szkoły Podstawowej w Zarszynie. Po trzecie – technika wykonania prac, pastele.

Zanim grupa 20 uczniów rozpoczęła warsztaty plastyczne, wcześniej miała spotkanie z ks. Antonim Obłozą, który przybliżył im postać świętego, którego mieli namalować. Z tak przyswojoną wiedzą, omówieniu techniki pracy przez prowadzącą warsztaty i wyborze wizerunku Świętego, rozpoczęły się zmagania z tematem i techniką.

Pastel zajmuje pośrednie miejsce między malowaniem, a rysowaniem. Najpierw pojawił się odpowiedni układ kompozycyjny, później kolory wypełniające poszczególne elementy. Istota posługiwania się pastelami tkwi w ich ścieraniu i wcieraniu w szorstkawe podobrazie. Ostatni krok pracy to uzupełnianie kontrastów ciemnych i jasnych kolorów.

Obawy i niepewność młodych uczestników przed pracą były ogromne, jednak efekty okazały się wspaniałe. Przepiękne obrazy są dowodem ich ogromnej wrażliwości. Namalowane obrazy zostaną oprawione w passe-partout (kolorowe, kartonowe ramki) i wystawione podczas podsumowania projektu połączonego z akademią z okazji 11 listopada.

                                                                                                        Koordynator projektu

                                                                                                               Danuta Dec

 

Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”

Więcej

Kontakt

Facebook

© 2018 Stowarzyszenie Inicjatywa. Realizacja MEDIASAN.PL Agencja REKLAMY | Strony internetowe Sanok Krosno Lesko | Sklepy internetowe Sanok Krosno Lesko | Strony www Sanok Krosno Lesko

Please publish modules in offcanvas position.