Projekt „Utworzenie Galerii Rękodzieła Artystycznego – prezentacja prac lokalnych twórców”.

SwissContributionProgramme logo

W niedzielne popołudnie 29 września 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie. Powstała ona w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej – projekt: „Alpy – Karpatom” realizowanego przez Fundację Karpacką –Polska. Projekt realizowany był od 1 czerwca do 31 sierpnia 2013 r. Całkowita wartość projektu - 20 509,20 zł, z czego kwota dofinansowania wyniosła 18 431, 37 zł

Wśród zaproszonych na otwarcie gości znaleźli się przedstawiciele Fundacji Karpackiej, Parafii, Gminy Zarszyn, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, działających w regionie stowarzyszeń i organizacji oraz przede wszystkim lokalni twórcy, których różnorodne prace wystawiono w Galerii.

Jednym z punktów programu była prezentacja wydanego przez Stowarzyszenie tomiku wierszy pt.: „Wiesze sercem pisane” autorstwa Zofii Dracz z Zarszyna.