Głos Zarszyna

Gazeta „Głos Zarszyna” ukazuje się od czerwca 2012 roku. Kwartalnik posiada nadany przez Narodowy Ośrodek ISNN w Warszawie międzynarodowy znormalizowany numer wydawnictw ciągłych i spełnia jego wymogi. Kolejne egzemplarze gazety są archiwizowane w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

W skład zespołu redakcyjnego wchodzą: Maria Kuzin, Danuta Dec, Renata Kasperkowicz-Ziemiańska, Andrzej Kuzin, Tadeusz Szałankiewicz, Lidia Zielonka. Zadania redakcyjne są wspierane przez pozostałych członków stowarzyszenia „Inicjatywa”.

Gazeta „Głos Zarszyna” jest kroniką życia lokalnej społeczności: porusza sprawy dotyczące życia mieszkańców miejscowości i okolic, przybliża lokalną historię zamieszczając wspomnienia i zdjęcia, publikuje aktualności kulturalne, promuje lokalnych twórców i ludzi zasłużonych dla społeczności.

Gazeta jest otwarta na propozycje autorskie płynące od lokalnej społeczności.

Kwartalnik wydawany jest w ilości 350 egzemplarzy. Dostępny jest na stronach Urzędu Gminy Zarszyn, a także w wersji elektronicznej na stronie internetowej Stowarzyszenia „Inicjatywa”: www.stowarzyszenie-inicjatywa24.pl

Maria Kuzin

Ostatnie numery